Pielgrzymka 2020

Drodzy Pielgrzymi! 

Publikujemy oficjalny komunikat dotyczący 383. KALISKIEJ I 29. DIECEZJALNEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ (9 – 19 SIERPNIA 2020 R.)

W związku ze stanem epidemii, aby zachować ciągłość i wieloletnią tradycję Kaliskiej i Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz mając przede wszystkim na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów, w tym roku pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Każdego dnia inni przedstawiciele 3 grup pielgrzymkowych (ok. 50 osób) fizycznie będą podążać tradycyjną trasą Kaliskiej Pielgrzymki i po skończonym dniu będą wracać do swoich domów. W dniu wejścia na Jasną Górę każda z grup w większej liczbie swoich przedstawicieli (do 50 osób) dotrze do tronu Jasnogórskiej Królowej Polski, łącząc pielgrzymowanie autokarowe z pieszym. Uroczyste zawiązanie kolumny diecezjalnej pielgrzymki nastąpi tak jak zwykle podczas Mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Kłobucku. Podobnie będzie wyglądała droga powrotna z Jasnej Góry do Kalisza. Taki przebieg tegorocznej pielgrzymki jest zgodny z Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 r.
Szczegółowych informacji odnośnie zapisów i uczestnictwa w pielgrzymce udzielają przewodnicy poszczególnych grup pielgrzymkowych w parafiach ich organizowania.
Prosimy o dostosowanie się do wyjątkowego przebiegu tegorocznej pielgrzymki. Wszelkie inne inicjatywy i formy nie są uzgodnione administracyjne, nie mają zgody Kurii Diecezjalnej i nie będą oficjalnie uznawane jako pielgrzymowanie w ramach 383. Kaliskiej i 29. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Zachęcamy w tym roku wszystkich szczególnie do duchowego pielgrzymowania. Każdego dnia trwania pielgrzymki w Narodowym Sanktuarium Św. Józefa od godz. 19.30 do 21.00 odbywać się będą spotkania z konferencją i modlitwą, prowadzone przez ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego. Będą one transmitowane na żywo przez nasze diecezjalne media: Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizję internetową Dom Józefa.

ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA Z GRUPĄ BRĄZOWĄ:

12.08. (Wieluń – Krzepice) – 15 osób

13.08. (Krzepice – Jasna Góra) – 50 osób

19.08. (Głuszyna – Kalisz) – 3 osoby

Wyżywienie oraz napoje we własnym zakresie!
Możliwość wykupienia obiadów – 10 zł za dzień.
Bez możliwości noclegów.

ZAPISY:
– Marlena (tel. 512 181 568; marlena.z@interia.eu)
– biuro parafialne Parafii Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. (pn-pt w godzinach 10-12)
– ks. Paweł (paulgomolka@wp.pl)

PODAJ INFORMACJE DALEJ!